Birmovanci

Otázky o birmovke

Otázky k birmovke vo formáte .docx
Otázky k birmovke vo formáte .pdf

Otázky Vianoce

Otázky Vianoce vo formáte .docx
Otázky Vianoce vo formáte .pdf

Otázky o Biblii

Otázky o Biblii vo formáte .docx
Otázky o Biblii vo formáte .pdf

Obrad spovede

Dokument s obradom spovede

Krátke spytovanie svedomia

Modlím sa ráno a večer? Chodím na svätú omšu aspoň v nedeľu a prikázaný sviatok? Som na nej pozorný(á)? Snažím sa žiť tak, aby som pri každej svätej omši bol(a) aj na svätom prijímaní? Nespomínam Božie meno nadarmo, v hneve, neúctivo? Mám v úcte Pannu Máriu a mená svätých, sväté miesta, posvätné úkony?

Poslúcham svojich rodičov, starých rodičov, učiteľov, dospelých? Som k nim slušný(á)? Bývam spokojný s tým, čo mám? Som náročný(á) na rodičov bez ohľadu na ich možnosti? Pomáham pri domácich prácach? Mám v úcte život ako taký? Neškodím si na zdraví neprimeraným obliekaním, hazardom, nevyhýbaním sa nebezpečným situáciám? Nie som dvojzmyselný(á) v rečiach, vtipoch, narážkach? Nie som vulgárny(a) pri vyjadrovaní? Viem sa ovládať? Nie som nespravodlivý(á) v hneve? Nekamarátim sa len so sympatickými ľuďmi? Pomáham slabším? Nerobím si posmech so slabších? Som ochotný(á) pomáhať, alebo pomáham len vtedy keď mi to prikážu? Neohováram druhých? Neosočujem ich? Neklamem? Nenechám sa nahovoriť na zlé veci? Nenahováram druhých na zlé veci?

Plním si vždy svoje povinnosti? Nie som lenivý(á)? Nepreberám v jedle? Nie som maškrtný(á)? Nemíňam peniaze na zbytočnosti? Nezávidím druhým ich nadanie, možnosti?