Prvé sväté prijímanie

Na stretnutí s rodičmi sme dohodli, že slávnosť 1. sv. prijímania bude tento rok spoločná pre Trstín aj Bíňovce vo farskom kostole sv. Petra a Pavla v Trstíne v sobotu 13. mája 2023 o 11. tej hod. Do konca marca treba doniesť krstný list dieťaťa, ak nebolo pokrstené v Trstíne alebo v Bíňovciach. Ku slávnosti bude dieťa potrebovať krstnú sviecu, ktorú počas slávnosti pri obnovení krstných sľubov zapálime.
Dovtedy budú pokračovať stretnutia v Trstíne v stredu o 17. hodine v Ambroziáne, v Bíňovciach v utorok po sv. omši, ktorá začína o 17. tej hod. v kostole. Po prechode na letný čas – koncom marca – sa čas stretnutí posúva o jednu hodinu.
Rodičia, ktorí nemôžu pristupovať ku sviatostiam a chceli by, nech ma kontaktujú emailom, telefonicky alebo osobne, aby sme vyriešili ich situáciu, ak sa dá. Ide o to, aby boli príkladom pre svoje dieťa v prijímaní sviatostí, lebo slová povzbudzujú, ale príklady priťahujú.
Prosím rodičov o spoluprácu pri príprave, aby pomohli deťom všetko zvládnuť, aby sme spoločnými silami pripravili deti na prijatie sviatosti zmierenia a svätého prijímania.